Профорієнтація  – шлях до формування конкурентоспроможного випускника

Профорієнтація - шлях до формування конкурентоспроможного випускника

Не професія обирає людину, а людина професію.

Сократ

Проблема вибору професії завжди була актуальною, і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини.  Через незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про заклади професійно-технічної освіти, певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння  професією здобувачами освіти з особливими освітніми потребами.

З метою ознайомлення здобувачів освіти 10-Б класу (класний керівник Котляров Л.М.), їхніх батьків  щодо можливостей  подальшого навчання,  вибору  освітнього закладу та майбутньої професії 21 березня 2023  року відбулася профорієнтаційна  онлайн-зустріч із  представниками закладів професійної освіти Донецького регіону.

На заході були  присутні представники професійно-технічної освіти:    «Краматорського вищого професійно торгово-кулінарного училища» (м. Краматорськ),  «Лиманського професійно-технічного училища» (м. Лиман), «Торецького професійного ліцею» (м. Торецьк).

У ході спілкування зі школярами, батьками, педагогами представники закладів професійної освіти надали вичерпну інформацію щодо умов вступу   та особливостей навчання, матеріально-технічну базу закладів, проходження виробничої практики, про можливості розкриття своїх здібностей у позанавчальний час – у громадській роботі, спорті чи культурно-масовому житті.

У ході онлайн-зустрічі учасники заходу задавали питання, на які отримували вичерпні відповіді.

Щиро сподіваємося, що отримана інформація допоможе зробити правильний вибір майбутнім абітурієнтам.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи