Разом для найкращого Інтернету

Разом для найкращого Інтернету. Сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність: від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу.

Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все: мобільні телефони, планшети, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі  Інтернет

7 лютого 2023 року у всьому світі під гаслом «Разом для найкращого Інтернету» вже вдвадцяте відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Цей день служить певним закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства  щодо об’єднання на створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

Учнівський та педагогічний колективи Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради приєдналися до святкування Дня безпечного Інтернету. Так, 06-09 лютого 2023 року в освітньому закладі з метою поглиблення  знань здобувачів освіти з візуальними порушеннями про безпечний Інтернет було проведено ряд заходів: години спілкування, онлайн-зустрічі, обговорення, тренінги, онлайн-заходи, класні години, квести із безпеки онлайн.

Вчителі початкової школи  провели інтерактивні уроки з інформаційної грамотності дітей, завдяки яким молодші школярі поповнили свої знання  з безпечного користування Інтернетом, переглянувши  мультфільми «Нові корисні підказки. Увага! Інтернет!», «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика»; дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила спілкування в мережі  Інтернет, познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами.

Набуті вміння учні закріпили під час бесід, на яких діти відповідали на поставлені запитання, розповідали оригінальні історії, пов’язані з використанням Всесвітньої мережі.

Вчителі інформатики з 06 лютого по 08 лютого 2023 року до Дня безпечного Інтернету провели зі здобувачами освіти уроки з цифрової грамотності й безпеки: «Безпечний Інтернет» у 10-А, 11-А, 12-А класах – педагог Дмитро Кривошеєнко; «Основи Інформаційної безпеки» у 7-А, 9-А класах – учитель Сергій Ворошило.

Соціальний педагог Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради Оксана Крейдун з нагоди Дня безпечного Інтернету провела онлайн-захід «Розумне та безпечне використання Інтернет-ресурсів» для здобувачів освіти 5-12-х класів, на якому учні охоче обговорювали віртуальні загрози, що можуть завдати шкоди в реальному житті.

У ході онлайн-зустрічі також порушувались питання щодо захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті: школярі визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

7 лютого 2023 року здобувачі освіти – Пацкань Тимур (9-А клас), Сафонова Анжеліка (10-А клас),  Кучеренко Поліна, і Вінокурова Аріна (11-А клас) взяли участь в онлайн-тренінгу «Протидія мові ворожнечі в Інтернеті», який проводився Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання.

Учасники тренінгу дізналися  про  протидію мові ненависті онлайн через навчання з прав людини, права людини в Інтернеті, свободу вираження поглядів, приватного життя і безпеки; інтернет-грамотність і демократію.

Педагоги закладу  07.02.2023 року з нагоди Дня безпечного Інтернету долучилися до онлайн-марафону, що відбувався в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

Проведені заходи  дозволяють зробити акцент на позитивному використанні Інтернет-технологій і визначити роль, яку ми всі відіграємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи