Свіча Голокосту не згасне

Свіча Голокосту не згасне

Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
І мало хто життя порятував

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.  Саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. У роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. Із них – 1,5 мільйона були з території сучасної України.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. Цьогорічні заходи до Міжнародного  дня пам’яті жертв Голокосту відбуваються в умовах повномасштабної війни, розв’язаної проти нашої держави Російською Федерацією. Тож, акценти всіх обговорень продиктовані часом і об’єктивними обставинами.

27 січня 2023 року,  у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, вчитель історії та правознавства Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради Валерій Гладиш провів онлайн-захід «Голокост – трагедія і героїзм», на якому порушувались питання історії Голокосту на теренах України, наслідки цієї жахливої історичної події, збереження пам’яті про Голокост задля протидії проявам ненависті, фанатизму, расизму та упереджень у майбутньому, толерантного ставлення і поваги до людей іншої національності. Лейтмотивом прозвучали слова здобувачки освіти 11 класу Кучеренко Поліни: «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього!»

У ході заходу вся шкільна спільнота приєдналася до загальної печалі, болю та втраті, ім’я якої Голокост, ушанувавши пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

На жаль, цим страшним подіям вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *