Тарас Шевченко – геній і пророк українського народу!

Тарас Шевченко - геній і пророк українського народу!

Тарас Шевченко – геній і пророк українського народу! Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ.І найвеличнішим серед них – Тарас Шевченко, світоч українського духу і співець народної свободи. Щороку  9 і 10 березня в Україні й у світі відзначають Шевченківські дні, які є чудовою нагодою вшанувати Кобзаря, долучитись до літературної, мистецької, філософської, світоглядної  спадщини митця могутньої творчої сили.

         Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які готові були покласти своє життя на вівтар служіння народові. Ми горді з того, що упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові і культурі взагалі,… «Бути!» – відповів на це Великий Тарас своїми творами.

         До дня народження духовного батька нації, талановитого митця українського народу  – Тараса Григоровича Шевченка, здобувачі освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької облради взяли участь у літературно-мистецькій акції  ДОБД «Єднаймо душі словом Кобзаря» під керівництвом учителів-мовників Олени Бєляєвої та Маргарити Марченко, доєдналися до обласного марафону-декламації «Барвистий світ Шевченкового слова».

         09 і 10 березня  2023 року у закладі освіти під гаслом «І лине над землею Шевченкове святе слово» було проведено тематичні заходи:

  • інтерактивний урок  «І став для нас він світочем в віках…»  (7-А і 9-А класи, педагоги Бєляєва О.О., Козлова О.В.);
  • мистецький квіз «Упізнай Тараса Шевченка» (6-А клас, вчителька Бєляєва О.О.);
  •  усний журнал «Думи і мрії Кобзаря» (10-А клас, педагог Бєляєва О.О.);
  •  урок пам’яті «Т.Г. Шевченко – вірний син України» (5-А, 5-В класи, вчителька Марченко М.В.) ;
  • літературна вітальня «Слово вірне, слово рідне не вмре, не загине!» (5-А, 5-В, 11-А класи, педагог Марченко М.В.);
  • онлайн-екскурсія на виставку «Квантовий стрибок Шевченка», автор Олександр Грехов  (10-А клас, 12 клас, педагог Бєляєва О.О.);
  •  музичний антракт «Сучасний рок – Шевченко»: пісні сучасних українських виконавців на слова Т. Шевченка  (6-А клас, вчителька Бєляєва О.О.);
  •  березнева сторінка «Тарас Шевченко – геніальний син українського народу»: презентація, перегляд фрагментів фільму «Тарас Шевченко. Ідентифікація» (7-А клас,  педагог Бєляєва О.О.);
  •  літературна вікторина «Моя Україна у творах Т.Г. Шевченка» (11-А клас, вчителька Марченко М.В.);
  • виховний захід ««Україна і Кобзар – вічні» (8-Б клас, вчителька Марко Н.В.)

         Вчителі початкових класів з нагоди відзначення Шевченківських днів провели різноманітні  цікаві заходи: годину спілкування «Великий Кобзар України» (2-Б клас, учителька  Котлярова С.В.), онлайн-відеомандрівку «Про Кобзаря дітям! Цікаві факти. Віршована розповідь про життєвий шлях Т.Г. Шевченка», розгадування ребусів (3-А клас, учителька Котлярова Т.А.), літературну годину «Слово Тараса – наша окраса» (3-Б клас, педагог  Дьогтєва О.Є.), вікторину «Що ми знаємо про Т.Г. Шевченка?» ( 4-А клас, учителька Левченко В.Г.).

         Наразі день народження Шевченка зустрічаємо у протистоянні московській навалі. Вже більше року йде війна, і Тарас Шевченко також воює. «Борітеся – поборете!» – стало гаслом українців. Поетове слово звучить з вуст наших бійців, додає сил, наснаги для протистояння і віри в нашу перемогу.

 «… Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.»

         Часи змінюються, але слова Кобзаря і досі залишаються актуальними. Ні! Ми Вас не забули і не забудемо, Тарасе Григоровичу. Як і не забудемо всіх, хто віддав своє життя на захист рідної Батьківщини. Слава Україні!  Героям слава!

Салюк Надія, заступниця директора з навчально-виховної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *