Толерантність – дорога до миру та співпраці

Толерантність – дорога до миру та співпраці

Толерантність – дорога до миру та співпраці.

Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.
 Кофі Аннан

Толерантність як норму сучасного цивілізованого світу продекламовано в Резолюції Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року як «Декларацію принципів толерантності». З того часу цей день щороку відзначається як Міжнародний день толерантності по всій планеті.

З нагоди Міжнародного дня толерантності  з 14 по 18 листопада 2022 року у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради пройшов Тиждень толерантності під гаслом «Толерантність – дорога до миру та співпраці». Протягом Тижня толерантності здобувачі освіти 2-12 класів взяли активну участь у різноманітних корекційно-виховних заходах, об’єднаних спільною метою – формування в усіх учасників освітнього процесу загальнолюдських моральних якостей та ціннісних засад толерантності, розвиток  почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.

Так, у рамках відзначення Міжнародного дня толерантності серед здобувачів освіти 2-4-х класів була організована виставка дитячих малюнків «Добрі герої улюблених казок». Чудові дитячі малюнки підтвердили просту життєву істину: добрим бути краще, ніж поганим, і потрібно прагнути робити добро людям!

Учні 5-10-х класів розуміння й усвідомлення засад толерантності продемонстрували у виставці  творчих робіт «Емблема толерантності»: роботи вихованців переконують, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та взаємодопомоги, а толерантність врятує світ!

      Здобувачі освіти 10-А та 11-А класів представили у  відеороликах власний «Рецепт толерантності», а вихованці 2-12-х класів продемонстрували, як уявляють собі толерантність, у ході челенджу «Толерантність – це…».

Педагоги школи Наталія Савіна та Людмила Гладиш до Міжнародного дня толерантності розробили цікаву вікторину з врахуванням  специфіки  сприйняття учнями із візуальними порушеннями, яка дозволила всім учасникам освітнього процесу визначити рівень толерантності.

Здобувачі освіти 4-А класу під керівництвом вчителя Салюк Н.І. взяли участь у дистанційному Всеукраїнському пізнавальному  конкурсі «Я – Людина!», приуроченому до Міжнародного Дня толерантності, Дня Гідності та Свободи та покликаному підтримати антибулінгову політику нашої країни.

16 листопада 2022 року з нагоди Міжнародного дня толерантності соціальний педагог Оксана Крейдун провела онлайн-круглий стіл «Зроби крок до толерантності»,  до якого долучилися класні керівники та здобувачі освіти 9-11-х класів. Під час зустрічі  учасники обговорили ряд важливих та актуальних питань: що таке дискримінація та її види, шляхи виходу з конфліктних ситуацій, риси толерантної людини, – і дійшли висновків, що всі ми різні, але необхідно сприймати людей такими, якими вони є, поважати в кожній людині особистість і за будь-яких обставин залишатися собою.

 До Дня толерантності класні керівники організували онлайн-зустрічі з вихованцями і провели наступні  заходи:

  • годину спілкування «Урок толерантності, або вчимося співчувати: Казка про толерантність» (3-А клас, Котлярова Т.А.);
  • годину спілкування «Ми всі різні, але всі рівні» (3-Б клас, Дьогтєва О. Є.);
  • урок-гру «Планета толерантності» і  виховну годину «Вчимося співчувати. Будемо толерантними» (4-А клас, Левченко В.Г.);
  • виховну годину «Вчимося толерантному спілкуванню» (6-А клас, Коваленко В.Л.)
  • година спілкування «Вчимося бути толерантними» (6-Б клас,          Дручиніна М.Г.);
  • дослідницький мініпроєкт, у ході якого семикласники шукали відповідь на питання «Толерантність врятує світ?». Також під час реалізації мініпроєкту були опрацьовані притча «Дружна сім’я», модель «Складові та сфери прояву толерантності» і кросворд «Толерантність» (7-А клас,       Піскарьова О.Є.);
  • виховний захід «Толерантність: ти і я» ( 8-Б клас, Марко Н.В.);
  • годину спілкування «Толерантність як запорука людяності», у ході якої   учні 9-А класу знаходили оптимальні рішення запропонованих педагогом проблемних ситуацій (9-А клас, Козлова О.В.);
  • виховну годину «Усе починається з тебе» (10-Б клас, Котляров Л.М.);
  • виховну годину «Толерантність у сучасному світі»  (12 клас,        Одинченко І.В.), у процесі якої старшокласники дійшли висновку, що «Толерантність – це сучасно! Толерантність починається з мене!».

Тож, упродовж Тижня толерантності плідна робота педагогічного колективу була спрямована на розуміння здобувачами освіти з візуальними порушеннями  необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потреби злагоди, поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *