Цивільна оборона – надзавдання міжнародної солідарності

Цивільна оборона

Цивільна оборона – надзавдання міжнародної солідарності. Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день в березні 1972 року набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).

В 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» – «зон безпеки», яка згодом була перетворена на Міжнародну організацію цивільної оборони. Більш ніж 50 держав вирішили об’єднатися для створення у своїх державах «зон безпеки». 

Першочерговим завданням цивільної оборони є захист мирного населення в умовах воєнних дій.

Наразі триває повномасштабна війна в Україні. Важко переоцінити внесок рятувальників, медичного персоналу, військових, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування  та інших установ та організацій у збереженні життя і майна людей під час війни та в надзвичайних ситуаціях, бо, працюючи спільно і злагоджено, вони допомагають  у найбільш тяжкі часи.

Саме завдяки цим службам у нашій країні виконуються важливі завдання з організації евакуації населення з прифронтових населених пунктів, забезпечення питною водою, їжею, теплом та медичною допомогою. Героїзм професіоналів заслуговує на глибоку повагу та щиру подяку, надихає нас та підтримує віру в майбутнє.

Безпека дітей завжди була пріоритетом сьогодення, але у цей страшний і складний для нашої держави час жорстока реальність змушує зовсім інакше подивитися на проблему безпеки в цілому та безпеки дітей окремо.

До Всесвітнього  дня цивільної оборони з метою удосконалення базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій здобувачів освіти в умовах воєнного стану в Україні і надзвичайних ситуацій  з 27 лютого по 03 березня 2023 року у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради пройшов Тиждень  знань з основ безпеки життєдіяльності.

На тлі повномасштабної війни Росії проти України тематичні заходи  Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності здебільшого стосувались правил поведінки щодо збереження власного життя та здоров’я, правил поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами, вмісту «Тривожної валізи», надання першої домедичної допомоги, пропаганди здорового способу життя, безпеки в побуті та на дорозі.

 До Всесвітнього дня цивільної оборони  учитель  Ігор Одинченко разом зі здобувачами освіти створив  для учнів молодших класів захоплюючий відеоролик, у якому висвітлювались поняття «цивільна оборона», складові ЦО, основні правила поведінки в умовах воєнного стану в Україні, талісман Державної служби України з надзвичайних ситуацій, піротехніка  Чернігівщини –  українського собаку Патрона. 

Педагог Віталій Янковецький підготував відеопрезентацію «Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів»   для здобувачів освіти старших класів.                                                             

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, особливо під час військового стану на території нашої держави, класними керівниками 2-12 класів було проведено серед  здобувачів освіти закладу просвітницьку роботу з безпеки життєдіяльності та захисту здоров’я і життя:

  •  годину спілкування «Пес Патрон вчить, як уберегтися від мін  та снарядів» (3-А клас, учителька Тетяна Котлярова);
  •  годину спілкування «Вчимося діяти у надзвичайних ситуаціях» (3-Б клас, учителька Олена Дьогтєва);
  •  урок-інструктаж  «Вибухонебезпечні предмети.  Мінна безпека»  (4 -А клас, учителька Вікторія Шпакова);
  •   виховну годину «Правила безпеки під час воєнного стану для здобувачів освіти та батьків» (5-В клас, учителька Людмила Гладиш).
  •   інформаційну годину «Збереження життя та здоров’я під час воєнного стану» (6-А клас, учителька Вікторія Коваленко);
  •  вікторину «Правила безпеки життєдіяльності» (7-А клас, Олена Піскарьова);
  •  виховну годину «Знати, щоб передбачити, і передбачити, щоб діяти» (8-Б клас, учителька Надія Марко);
  •  інтерактивний урок «Як поводити себе в екстремальних ситуаціях» (9-А клас, вчителька Козлова О.В.);
  •  виховну годину «Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів» (10-Б клас, учитель Леонід Котляров);
  •  година моделювання надзвичайних ситуацій «Будь обережним!» (11 клас, учитель Савін Максим);
  •  виховну годину «Знати, щоб передбачити і діяти» (12-А клас, учитель Ігор Одинченко).

 Практична спрямованість заходів підвищила рівень загальної культури безпеки життєдіяльності (здоровий спосіб життя, самозахист та рятування, захисту від впливу небезпечних факторів, викликаних надзвичайними ситуаціями, надання долікарської допомоги тощо) здобувачів освіти з візуальними порушеннями і дозволила закріпити основні правила поведінки під час воєнного стану.

Життя людини – це найбільша цінність, тож не варто нехтувати основними правилами безпеки життєдіяльності. Перемоги всім нам! Безпечного і мирного неба!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *