Закрийте очі – і ввійдіть в мій світ…

Закрийте очі – і ввійдіть в мій світ…

Закрийте очі – і ввійдіть в мій світ…

Щорічно, 13 листопада, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі відзначають Міжнародний день незрячих, який встановлено в пам’ять про відомого французького педагога Валентина Гаюї.

Саме він у ХVІІІ столітті започаткував систему навчальних закладів для незрячих дітей. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу рельєфного шрифту Луї Брайлем. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 300 мільйонів людей в світі мають глибокі порушення зору, з них – майже 40 мільйонів незрячі. Щороку кількість незрячих зростає…  

У Міжнародний день незрячих у багатьох країнах світу проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей із порушеннями зору,  до проблем розширення їх можливостей отримання знань та інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів, підвищення їх зайнятості, створення умов для їх безбар’єрної життєдіяльності у суспільстві.

Більшість із нас часто не цінує дар бачити. Ми навіть не здогадуємось, як складно живеться людям, які втратили зір. Адже головним джерелом інформації про навколишній світ є наші очі.

Заплющіть очі, відчуйте світ на дотик…звук…запах… Спробуйте знайти дорогу до сусідньої кімнати, будинку. Важко? Страшно?

На ці питання ви можете дати відповідь, переглянувши відеоролики, створені педагогом вищої категорії Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради Гладиш Людмилою. У відеороликах, непомітні на наш погляд звичні речі, можуть стати справжніми труднощами для людей із візуальними порушеннями. Але здобувачі освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради гідно долають їх завдяки професійній і компетентній роботі педагогів освітнього закладу. Як результат, наші вихованці – всебічно розвинені особистості, самостійні у побуті, займаються спортом високих досягнень і досягають життєвих успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *