Світле свято Великодня

Великдень – найочікуваніше світле весняне свято, яке символізує радість, відродження, надію на добрі новини.

Сьогодні ми всі сподіваємося, що молитви людей про скоріше закінчення війни, повернення наших захисників додому з перемогою, як найскоріше здійсняться в нашій країні. Це буде найкращій день для всіх українців, день відродження нашої країни, її відновлення. У це свято обов’язково дотримуються традицій і вірять у диво.

З Великоднем традиційно пов’язана значна кількість народних повір’їв, прикмет і обрядів, які формувалися століттями.

З метою національно-патріотичного виховання, сприяння розвитку  пізнавального інтересу дітей і молоді до історії української культури, звичаїв, традицій, обрядів святкування Великодня у Слов’янській спеціальні школі № 23 Донецької облради  відбулися різноманітні заходи:

• протягом тижня здобувачі освіти 9-А класу  презентували цікаві відеоролики про традиції кожного дня Страсного тижня перед Великоднем;
  • презентація святкового  відеоролика  «Вітаємо з Великоднем!»  (педагог Олена Володимирівна Козлова);
  • проведення віртуальних фотовиставок «Диво-писанка» і «Великодня композиція»;
  • презентація членами президентської ради шкільної дитячої організації «Веселка» відеоролика «Цікаві факти про Великдень, про які ви могли не знати».

11.04.2023 року педагогічний колектив Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради долучився до «ВЕЛИКОДНЬОЇ ПОДОРОЖІ УКРАЇНОЮ» від науково-методичного центру ВФПО за підтримки МОН України. Учасники заходу ознайомилися з традиційним мистецтвом писанкового розпису різних регіонів України: історією писанкарства, значенням символіки, технологією розпису, унікальністю, неповторністю писанок українських регіонів, мистецтвом різьблення яєчної шкарлупи; з історією петриківського розпису на писанках, дізналися про опішнянський  посуд, котрий традиційно використовували українські господині на великодні свята, виготовляючи його вручну й прикрашаючи різноманітними оберегами та символами.

12-14 квітня з метою  висвітлення символів традиційного писанкарства, формування практичних умінь та навичок з виготовлення пасхальних сувенірів  як частки духовної та матеріальної культури українського народу, популяризації декоративно-прикладного мистецтва та розвитку творчих здібностей для здобувачів освіти різних вікових категорій педагогами  школи був проведений цикл майстер-класів:

• вчителі Коваленко В.Л., Піскарьова О.Є., Марко Н.В. провели майстер-клас «Аплікація крапанка»  для здобувачів освіти 6-А, 7-А, 8-Б класів, у ході якого школярі дізнались про традиції святкування Великодня в Україні та різних країнах світу, різновиди, значення символіки та орнаментів українських писанок. Учні та учениці під час заходу взяли   участь у обговоренні «Великдень для мене – це…», інтерактивній грі «Великодній кошик», музичній тематичній фізкультхвилинці, рефлексії та виготовили власноруч чудові великодні писанки;
  • педагоги   Савіна Н.Ю. та  Гладиш Д.Ф. провели майстер-клас «Великодній вінок» для здобувачів освіти 5-А, 5-В, 5-Б, 6-Б класів, на якому в цікавій інтерактивній формі  учні й учениці поглибили свої знання про особливості орнаментів і кольорів української писанки, вивчили великодні прикмети, перевірили свої знання у ході  вікторині «Великдень», іграх «Знавці української мови», «Великодня математика», іграх-руханках. Майстер–клас пройшов у дружній атмосфері і кожен учасник зміг створити власноруч неперевершений «Великодній вінок»;
  • для здобувачів освіти 2-Б, 3-А, 3-Б, 4-А класів педагоги початкової школи  Котлярова Т.А., Дьогтєва О.Є., Котлярова С.В., Левченко В.Г. провели майстер-клас «Великдень зустрічаємо, зі святом всіх вітаємо!». Під час заходу  учні та учениці взяли участь у грі «Марафон загадок», інтерактивній грі «Що потрібно на Великдень?», інтерактиві «Неперервна шкала думок», грі-руханці, а також із задоволенням долучились до виготовлення поробки «Великодній подарунок». Учасники заходу отримали гарний настрій, заряд позитиву і задоволення від роботи.

Всі  заходи, проведені у школі, збагатили  духовно всю шкільну спільноту  і засвідчили, як велично і радісно  зустрічають та святкують Великдень в Україні.