Ім’я Кобзаря для більшості українців є символом боротьби за національну ідентичність, українську культуру і мову, символом нескореності України, гідності людини, яка виборола право лишатися нею в нелюдських обставинах.
Сьогодні, коли Україна знову бореться за свою незалежність, слова Шевченка звучать з новою силою. Його вірші про волю, любов до Батьківщини та боротьбу за справедливість надихають українців на нові звершення. Слова Кобзаря стають зброєю, яка допомагає нам здолати ворога. Вони дають нам віру в перемогу та надію на краще майбутнє.
Його твори – поза часом, його ім’я – безсмертне. Він дає нам розуміння, хто ми, які ми, чого прагнемо і куди йдемо. Шевченко – це сила духу, віра в перемогу та непохитна любов до Батьківщини.
З нагоди відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка вчителі початкових класів і вчителі-мовники провели ряд тематичних заходів у рамках Шевченківських днів, які проходять щорічно з метою вшанування пам’яті та поглиблення знань учнівства про творчість генія українського народу.
Для 3-А класу педагог Дерев’янко О.О. організувала відкритий круглий стіл «Стежками великого Кобзаря». Завдяки штучному інтелекту учні поспілкувалися з віртуальним Тарасом Григоровичем, дізналися багато нового про його життя та творчість, а також пограли в інтерактивну гру на платформі Kahoot!
У 3-Б класі вчителька Котлярова С.В. провела пізнавальну гру «Вірші Т.Г. Шевченка у малюнках».
4-А клас взяв участь у цікавій літературній вікторині «Ім’я Тараса стукає в серцях» (вчителька Котлярова Т.А.). Змагаючись на кращого знавця Шевченкіади, учні дізналися багато невідомих фактів з біографії Кобзаря, а інтерактивні завдання допомогли їм розвинути критичне мислення.
Педагог Дьогтєва О.Є. для здобувачів освіти 4-Б класу провела навчально-пізнавальну гру «Усім відомий Тарас Шевченко». Відгадуючи інтерактивні ребуси, відновлюючи рядки відомих віршів та складаючи прислів’я, діти поринули у світ Шевченкової поезії.
Учитель Марченко М.В. провела «Урок-батл шевченкознавців: Правда чи міф?» для здобувачів освіти 6-А і 6-В класів. Досить ґрунтовно учні показали свої знання про життя і творчість Великого Кобзаря, а також поповнили їх новими та цікавими фактами про поета. Із почуттям гордості та великого задоволення читали напам’ять відому поезію, яка надає сил нашим воїнам ЗСУ в боротьбі з російською агресією; позмагалися на кращого знавця життя і творчості національного генія.
Здобувачі освіти 12 класу, мандруючи уроком «Усім відомий та невідомий Тарас Шевченко», розширили знання про життя і творчість видатного українського митця – Тараса Григоровича Шевченка – не тільки як поета, а й художника, портретиста, гравера, про його творчий доробок портретів і автопортретів. Цікавим для учнів було дізнатися про особисте життя поета та його коханих жінок; про його особливі звички та уподобання, про різноманітність таланту національного генія. А життєвим кредом випускники обрали слова митця: «УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ І ЧУЖОГО НАУЧАЙТЕСЬ, Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ!”»
7-А клас разом із педагогом Гладиш Л.Ф. напередодні річниці народження Тараса Шевченка занурилися у світ музики та пам’яті на уроці мистецтва з теми «Яків Степовий: Прелюд пам’яті Шевченка».
Учні ознайомилися з біографією Якова Степового, українського композитора, педагога і музичного критика, та його твором «Прелюд пам’яті Шевченка», написаним в 1911 році до 50-ї річниці з дня смерті Т.Г. Шевченка, і взяли участь у цікавій грі-квесті про життя і творчість Тараса Григоровича.
З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, поглиблення знань учнів про життєвий і творчий шлях Кобзаря, виховання патріотизму, поваги і любові до спадщини поета педагогом Бєляєвою О.О. були проведені у 5-А класі навчально-пізнавальна гра «Кобзар у серці України», 8-А класі інтерактивний квест «Як добре ви знаєте Тараса Шевченка», 11 класі урок компаративного аналізу «Стильовий синтез у творчості Тараса Шевченка», у ході яких школярі здійснили цікаві й пізнавальні подорожі життєвим і творчим шляхом Тараса Григоровича Шевченка.
На відзначення 210-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка у 10-Б класі вчителька Козлова О.В. провела віртуальну екскурсію «Стежками великого Кобзаря», на якій здобувачі освіти згадали цікаві факти біографії, Т.Г.Шевченка, улюблені поетичні рядки, помилувалися довершеними живописними роботами генія українського народу.
Захоплюючий Шевченківський квіз «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!» допомiг учням перевірити і вдосконалити свої знання та вкотре переконатися у великій пророчій силі Т.Г. Шевченка.
Здобувачі освіти взяли участь у Всеукраїнських і обласних заходах під керівництвом вчителів Дерев’янко О.О., Бєляєвої О.О., Марченко М.В.:
- – Всеукраїнському багатожанровому творчому конкурсі «Мій Шевченко» від творчого об’єднання Перлина Мистецтва;
- – ІV Відкритому онлайн-фестивалі до Дня народження Т.Г. Шевченка «Шевченко в колі сучасної молоді» від комунального закладу «Донецький Палац молоді «Юність»;
- – обласному літературно-мистецькому перфомансі «Тарас Шевченко – сонце України» від Донецької обласної бібліотеки для дітей.
Творчість Т.Г. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. І Шевченко сьогодні для українців є духовним будівничим держави, національним символом волі, незламності, непереможності!