У єдності наша сила

16 лютого всі українці світу відзначають державне свято – День єднання, встановлене  Указом Президента України 16 лютого 2022 року.

З метою посилення консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних небезпек і загрози широкомасштабної агресії РФ.

З нагоди Дня єднання України та виховання у здобувачів освіти з візуальними порушеннями почуття патріотизму, національної самосвідомості та гордості за свою державу в освітньому закладі було проведено низку національно-патріотичних заходів:

– шкільна спільнота долучилася до обласної акції «У нашім серці Україна!»;

– учні початкової школи під час  інформаційно-виховних годин «Сила країни в єдності!» (3-Б клас, учитель Котлярова  С.В.), «Україно, твоя сила в єднанні» (4-А клас, учитель Котлярова  Т.А.),  «В єднанні сила і міць держави» (4-Б клас, учитель  Дьогтєва О.Є.), інтерактивних вправ «Долоньки мрій», «Мікрофон», вікторини «Чи добре ти знаєш Україну?»; інтерактивного  квесту «У пошуках істини» із впровадженням  елементів  штучного інтелекту в освітній інклюзивний простір (3-А клас, учитель Дерев’янко О.О.) дізнавалися про історію свята та його значення для українців, поглиблювали знання про  Батьківщину та  символи України;

– здобувачі освіти середньої та старшої школи у ході заходів: виховних годин «В єднанні наша сила!» (5-А клас, учитель Чачкова І.Г.), «Ми непереможні, бо ми єдині!» (6-А, 6-В класи,  класні керівники Савіна Н.Ю., Гладиш Л.Ф.), «Ми-разом! Ми-єдині!» (8-А клас, учитель Піскарьова О.Є), патріотичної години «Ми – єдині і вільні» (10-А клас, учитель Бєляєва О.О.), години спілкування  «День єднання» (7-А клас, учитель Коваленко В.Л.; 9-Б клас, учитель Марко Н.В.; 10-Б клас, учитель Козлова О.В.), «У єдності наша сила!» (12-А клас, учитель  Савін М.Ю.) – розглядали питання щодо історії державного свята, його величезного значення для української нації, обговорювали  поняття єдність, незалежність,  суверенність,  цілісність нашої держави;  основні засади єдності  української нації і шляхи її зміцнення.

Учні віддали шану державним символам України, поділилися власними спогадами, пов’язаними з початком воєнних дій, відзначили важливість єдності і взаємодопомоги як на державному рівні, так і серед  окремих людей у межах родини, вулиці, міста, шкільного колективу. Хвилиною мовчання вшанували світлу памʼять, громадянську відвагу й самовідданість героїчних воїнів і мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії заради єдиної України. Діти та молодь висловили впевненість у перемозі і щасливому майбутньому нашої єдиної і незламної України. День єднання – свято, яке згуртувало українців і показало, що ми – єдиний народ!