Українська – мова вільних людей!

Без мови – не створити нам держави,
Доріг тернистих – не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві –
Стіною стань і мову захисти!
Микола Лотоцький

З 30.10 по 03.11.23 у Слов’янській спеціальній школі  № 23 Донецької обласної ради  проходив Тиждень української мови та літератури «Українська – мова вільних людей!», присвячений Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця.

Протягом тижня здобувачі освіти 3-12-х класів узяли участь у різноманітних тематичних заходах, що сприяли розвитку продуктивного творчого мислення, мовленнєвих здібностей, активізації їх пізнавальної діяльності, стимулюванню самостійності, ініціативності, творчості;  вихованню любові до рідної мови.

Педагоги початкової школи і вчителі української мови та літератури підготували до Тижня української мови та літератури цікаві інноваційні форми і методи роботи.

Вебквести, медіаподорожі, лінгвістичні хвилинки, вікторини, інтелектуальні конкурси «Це мова моя, це мова моєї країни!»,  мистецькі квізи «Мова на крилах пісень», розвивальні перерви, відеолекторії, мовні практикуми, інформаційно-практичні рубрики «Чи знаєте ви, що..», «Листопад висловів»,  віртуальні подорожі «Незвичайні музеї України» –  урізноманітнювали уроки мови  та літератури   і мотивували школярів до вивчення наймелодійнішої, найчарівнішої мови – рідної української.

Здобувачі освіти 7-А і 10-А класів узяли активну участь у бінарному уроці-дослідженні «Запозичення чи заміна мови?» (педагоги Бєляєва О.О., Гарбузов Є.В.), у ході якого досліджували питання про процес запозичення іншомовних слів та їх вплив на розвиток нашої мови.

Свою любов і шану до рідного слова  учні та учениці висловили у малюнках та творчих виробах «Українська мова в моєму серці». Проведені форми роботи розширили знання здобувачів освіти про багатство і красу української мови, народних традицій, розкрили величезне значення мови для нашого народу саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, – у боротьбі з ворогом!