Вебінар «Я обираю професію»

Моя професія

Якщо професія стає способом життя,

то ремесло перетворюється на мистецтво

Ілля Шевельов

Профорієнтаційна робота у школі – одне з найважливіших напрямів у діяльності Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради.

Адже вибір  професії – один із головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі.

Робота, спрямована на визначення учнями майбутньої професії, проводиться систематично зі школярами всіх класів, але найбільша увага приділяється старшокласникам.

Так, 27.11.2020 року учні 10-12 класів взяли участь у вебінарі «Я обираю професію» з провідним фахівцем Слов’янського міського центру зайнятості.

Моя професія: Консультаційна мережа

Дана форма роботи мала на меті ознайомлення школярів із проблемою професійного самовизначення, формування в молоді реального погляду на вибір професії, мотивації до вибору актуальних на ринку праці професій.

У ході вебінара старшокласники детально ознайомились, як правильно вибрати професію, основними помилками при професійному самовизначенні, ситуацією на ринку праці, опрацювали базові складові «хочу – можу – треба». Також учням було презентовано веб-базовану онлайн-платформу «Моя професія: Консультаційна мережа», що містить   надання послуг із профорієнтації у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Важливою складовою цієї онлайн-платформи для майбутніх абітурієнтів є те, що вона надає можливість профорієнтаційного тестування, яке, у свою чергу, допоможе визначити схильності і здібності до різних видів діяльності, визначити професійну сферу, в якій майбутній студент зможе максимально реалізувати свої здібності, таким чином досягти найбільшої ефективності та задоволення від майбутньої професії, мотивувати старшокласника самостійно зробити вибір освіти.

Профорієнтація сучасних школярів

В результаті проведеної роботи та отриманих відгуків від школярів важливість проведення профорієнтаційних заходів важко переоцінити:  профорієнтація сучасних школярів – це виховання майбутніх професіоналів, громадян своєї країни, які будуть будувати її майбутнє.