Волонтерство – це покликання зробити світ кращим

Волонтерство – це покликання зробити світ кращим. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним.

У надзвичайно складний період для України саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Бути волонтером – це означає приділяти частину свого часу соціально значущим проєктам,  спрямованим на покращення нашого життя в умовах воєнного стану:  допомога військовим, їхнім родинам, тимчасово переміщеним особам тощо. Ця діяльність добровільна і сьогодні є стилем життя сучасної людини, адже щоб стати волонтером, необов’язково бути приналежним до якоїсь організації – ініціатива може виходити безпосередньо від вас.

Вже с перших днів війни група педагогів нашої школи долучилася до волонтерських організацій, що допомагали в евакуації мирного населення міста і розміщенні біженців із «гарячих точок», підтримували наших героїчних воїнів і надавали гуманітарну допомогу тим, хто цього потребував.

Наші педагоги-волонтери  переконані: вчинити інакше просто не могли, адже патріотизм і національна самосвідомість закликали їх кожного дня власними силами наближати Перемогу».

На освітньому фронті вони з палким патріотизмом  навчають і виховують майбутніх громадян України, адже справжні патріотичні почуття здатний виховувати лише високоосвічений, інтелігентний педагог-патріот, який разом з дітьми щиро радіє успіхам військових у боротьбі з агресором, переживає їх невдачі, допомагає постраждалим від війни мирним мешканцям міст і сіл України.

До лав волонтерів із благородною пристрастю допомагати іншим увійшли також випускники нашої школи.

Мащенко Олександр, випускник школи, Заслужений майстер спорту України, багаторазовий  Паралімпійський чемпіон, кавалер орденів «За заслуги» (І і ІІ ст.), «За мужність» (І, ІІ, ІІІ ст.),  Почесний громадянин міста Слов’янська  з перших днів російського вторгнення почав активно займатися волонтерством.

За словами самого Олександра, поштовхом послужило те, що на власному досвіді він знає ціну безкорисливої  допомоги у важкі часи.

Наразі Мащенко Олександр допомагає людям похилого віку, родинам, де виховуються діти з інвалідністю, що з певних причин залишилися у Слов’янську; надсилає продуктові набори вихованцям рідної школи.  Організовує збір коштів для  допомоги мирному населенню та ЗСУ, знаходить шляхи доставки гуманітарних вантажів, задіюючи знайомих по всій Україні та за її межами; залучає інших волонтерів до гуманітарної допомоги тим, хто цього потребує.Пишаємось нашими педагогами-волонтерами! Пишаємось тим, що у такий важкий для нашої країни час, наші випускники не залишились осторонь, а проявили незламність духу, єдність і віру в  перемогу!