Всесвітній день вишиванки – свято, що об’єднує!

Всесвітній день вишиванки – свято, що об'єднує!

А українська вишиванка – диво,
У ній народу код його душі.
Надія Красоткіна

Свято вишиванки стає ще одним вагомим приводом заявити на увесь світ – ми, українці й українки, вільний народ незалежної держави з багатовіковою історією. Адже вишиванка – не лише елемент традиційного одягу, але й своєрідний унікальний код українського етносу, який має дуже давнє походження.

Щороку все більше охочих у третій четвер травня одягнути вишиванку на навчання, роботу, прогулянку або просто у справах, аби продемонструвати, що ми українці, єдині та незламні.  Нині, в умовах повномасштабної війни, вишиванка набуває особливого значення: вишивати – це оберігати, вірити та чекати. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль.

До Дня вишиванки протягом тижня у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради відбулися різноманітні заходи, до яких радо долучилися всі учасники освітнього процесу:

• онлайн-конкурс «Бережи українське – носи вишиванку» від КЗ «Донецький Палац молоді «Юність»;
  •  обласний онлайн-парад «У рідному краї цвітуть вишиванки» від ДОБД;
  •  фоточелендж «Одягни вишиванку, Україно моя!» від  Донецкого обласного еколого-натуралістичного центру;
  • відеоролик-презентація загальношкільного проєкту «Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах»: «Імена в українських орнаментах»;
  • майстер-клас для здобувачів освіти 5-8 класів «Український рушничок»  (18.05.2023), проведений  педагогом Оленою Піскарьовою і педагогом-організатором Наталією Савіною. Під час заходу діти не тільки виготовили неперевершені рушнички, а й дізнались багато цікавого про історію і  традиції  свята, закріпивши отримані знання у вебквесті «Я люблю вишиванку».

Вітаємо всіх із Днем вишиванки!  Нехай вишиванка стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ! Щиро дякуємо нашим захисникам і захисницям! Завдяки вашій хоробрості, сміливості і героїзму ми можемо відзначати це свято!

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи