Єдиний скарб у тебе – рідна мова!

Під таким гаслом з 11.11-16.11.2019 року проходив Тиждень української писемності та мови у Слов’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів № 23 Доноблради, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні 1-12 класів мали змогу поринути у багатющий світ краси рідної української мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Мета всіх проведених заходів

• донести до учнів красу і багатство української мови;
  • розвивати ораторське мистецтво;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів;
  • розвивати творчі здібності учнів із візуальними порушеннями;
  • збагачувати словниковий запас;
  • формувати мовленнєву культуру учнів;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Тиждень української писемності та мови

Відкриття Тижня розпочалося урочистою загальношкільною лінійкою. Ведучі заходу розповіли про історію становлення української мови, значення мови в житті народу та про виникнення Дня української писемності та мови.

Учнями школи були підібрані слова та прочитані поетичні рядки, що розкривали красу й багатство української мови, закликали любити рідну мову, Україну, її пісенний скарб, художнє слово.

Протягом тижня у всіх класах було проведено диктанти, лінгвістичні хвилинки, усні журнали, мовні турніри, тематичні презентації тощо; оформлено виставку малюнків «Я люблю українську мову», у шкільній бібліотеці Дьогтєвою О.Є. презентовано виставку книг.

У ході Тижня учні 6-А, 6-Б, 11 класів здійснили екскурсію до міського краєзнавчого музею, де ознайомилися з історією міста Слов’янська, цікавими західниками, що приховувала наша українська земля, а також отримали естетичну насолоду від тематичної виставки «Осінній вернісаж», на якій були представлені роботи і педагогів нашої школи Марка Р.В. і Фролової Л.Я.

Подорож сторінками улюблених книг

Закінчився Тиждень української писемності та мови цікавою подорожжю сторінками улюблених книг, мовознавчою грою «Ми – українці», що підготували учні 3-А класу (педагог Дерев’янко О.О.)

Слід зазначити, що протягом Тижня, учні отримали багато нової та цікавої інформації про рідну мову!

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!