Європейський день протидії торгівлі людьми

18 жовтня відзначається Європейський день протидії торгівлі людьми.

Протягом тижня соціальний педагог Оксана Крейдун провела інформаційно-просвітницькі години для учнів 7-12 класів на тему проблеми торгівлі людьми.

Під час діалогу здобувачі освіти продемонстрували глибокі знання щодо особистої безпеки та ризиків, пов’язаних із шахрайством, викраденням і примусовою працею. Особливу увагу було приділено безпеці в інтернеті, бо саме мережа є одним з основних інструментів, що використовують сучасні торговці людьми для вербування молоді. Після обговорення цього питання школярі переглянули відеоролик про безпечне користування інтернет-простором. За підсумками зустрічей діти склали соціальний слоган: «Бути обережними та обізнаними – це  найкращий захист».

Заходи пройшли в емоційно комфортній атмосфері, й  учасники отримали позитивні враження від спілкування.

До Європейського дня протидії торгівлі людьми у 12 класі під керівництвом Янковецького В.В.  відбулося тематичне заняття, присвячене проблемам сучасної експлуатації, рабства та торгівлі людьми. Учні обговорювали серйозні порушення прав людини, незаконну працю та новітні форми рабства, які, на жаль, існують.

Перегляд фрагментів документального фільму «Людолови» став потужним інструментом для усвідомлення масштабів цієї проблеми. Обговорюючи побачене, молодь дійшла висновку, що кожен може стати жертвою або свідком цього злочину. Тому важливо бути обізнаним і готовим діяти, адже подолання цієї проблеми можливе лише через спільні зусилля всього суспільства. Просвітницька робота в напрямку протидії торгівлі людьми триватиме й надалі, адже безпека наших дітей – це спільна відповідальність!