Залишаємося гідними своїх героїв!

Саме із цим гаслом Україна вдесяте вшановує пам’ять Небесної Сотні – героїв, які стали для кожного з нас прикладом  мужності, патріотизму та свободи духу.

Завдяки їхній відважній, нестримній, відчайдушній боротьбі історія України назавжди змінилася. Віддавши своє життя, Герої Небесної Сотні дали українцям шанс збудувати нову демократичну європейську правову державу.

У десяті роковини трагічних подій Майдану у Слов’янський спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради відбулася низка заходів на вшанування пам’яті загиблих майданівців – Героїв Небесної Сотні та всіх борців за незалежність України.

Вчителі Котлярова Т.А., Котлярова С.В., Дерев’янко О.О., Дьогтєва О.Є. провели тематичні заходи для учнів початкових класів, на яких  ознайомили дітей із трагічною сторінкою нашої історії і вшанували пам’ять загиблих українців, що віддали життя за рідну Україну.

20 лютого педагог-організатор Савіна Н.Ю. та вчитель Піскарьова О.Є.  провели захід «Герої не вмирають доки пам’ять про них жива» до дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, на який були запрошені здобувачі освіти 5-12 класів, батьки та педагоги школи. Учасники заходу згадали хронологічні події Майдану та  визначили, яке величезне значення має Майдан для нашого суспільства, вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять, стійкість та героїчний подвиг воїнів і мирних громадян, які загинули на Майдані й унаслідок збройної агресії росії проти України.

Шкільній спільноті були презентовані соціальний відеопроєкт «Характери гідності» про Героїв Небесної Сотні, якими вони були у житті, серед яких є мешканці з Донеччини: Іван Пантелєєв, Володимир Рибак, Сергій Бондарєв, Володимир Наумов, Дмитро Чернявський; аудіоказки автора і виконавця Діля – «Небесна сотня»; соціальний відеоролик «Залишаємося гідними своїх героїв»; проєкт «Сторожа» – новітнє бачення апостолів, провідників сьогодення, тих, кого варто наслідувати, а також відеокліп «Сторожа Гідності», який  є присвятою Небесній Сотні, – створені за підтримки й участі Національного музею Революції Гідності та Українського інституту національної пам’яті.

Сьогодні ми вклоняємося пам’яті тих, хто не побоявся стати на захист своїх прав, гідності, Вітчизни, хто поклав своє життя за мир, свободу і незалежність України.          Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні та всім борцям за незалежність України! Слава Україні!