Живи, прекрасна наша мово!

До Міжнародного дня рідної мови у Слов’янській спеціальній школі   № 23 Донецької обласної ради вчителями початкових класів і вчителями української мови та літератури були проведені різноманітні тематичні заходи.

Педагоги початкових класів Котлярова Т.А., Котлярова С.В., Дерев’янко О.О., Дьогтєва О.Є. організували для здобувачів освіти цікаві та пізнавальні уроки. Інтерактивні ігри, квести, вікторини занурили учнів у світ мовних пригод – складання слів, відгадування загадок, ребусів, анаграм, дослідження мовних явищ. Квести стали справжньою  мандрівкою, де юні дослідники шукали скарби знань, виконуючи завдання на знання української мови та читання, а вікторини перетворилися на веселі перегони, під час яких молодші школярі  підтвердили звання знавців рідної мови. Проведені заходи не лише поглибили знання учнів із української мови, а й  допомогли дітям по-новому відкрити для себе красу та  багатство рідного слова, його мелодійність та виразність.

З метою поглиблення знань здобувачів освіти про історичний розвиток рідної мови, розвитку критичного мислення; формування ціннісного ставлення до рідної  мови; прищеплення  почуття патріотизму, національної гордості за неоціненний скарб – мову, педагогом Бєляєвою О.О. було проведено інтерактивні форми роботи у 7-А класі  «Мовознавче кафе «Вернісаж слів», у 5-А класі вікторину «Знавці рідної мови». Здобувачів освіти 8-А, 10-А, 11 класів Олена Бєляєва долучила до проходження ХХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Зима 2024).

Вчитель Козлова О.В. провела у 10-Б класі інтерактивний  тематичний захід «Живи, прекрасна наша мово!», у ході якого десятикласники згадали історію виникнення свята, із захопленням взяли участь у мовному  квізі, що дозволило їм укотре переконатися у значенні мови в житті суспільства і кожної людини, у  багатстві й мелодійності української мови, згадати її  цікавинки,  у безпосередній ігровій формі перевірити і поглибити свої знання.

Вчителька Марченко М.В. для здобувачів освіти 6-А і 6-В класів  створила відеопрезентацію про витоки Міжнародного дня рідної мови «Розквітай же рідна, українська мово!»  і провела вікторину, під час якої шестикласники розширили знання про багатство та красу української мови, дізналися про цікаві мовні факти і пересвідчились, що мова – це скарб народу, ДНК нації, могутня зброя! І з почуттям великої гордості, національної гідності, любові та поваги діти промовляли слова: «Рідна мова солов’їна, мелодійна», «Українська мова двінкоголоса», «Непереможна Україна»,  тому що відчули це своїм серцем, своєю душею! Учні 12-А класу продемонстрували свої знання на  мовному практикумі «Говоримо українською правильно! Операція Антисуржик», що дозволив майбутнім випускникам  глибше зрозуміти значення літературної української мови, підвищити рівень культури мовлення та ґрунтовніше підготуватися до НМТ.

До Міжнародного дна рідної мови Попова Ярина, Пацкань Тимур (керівник Бєляєва О.О.),  Кобилко Андрій,  Лапченко Олександра, Лапченко Дар’я, Лихненко Володимир (керівник Марченко М.В.) взяли участь в обласній акції-декламації «Рідна мова – скарб нашого народу» від «Позашкілля Донеччини».

Шануйте та любіть нашу рідну українську мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу! Нехай передається вона з поління в покоління, розвивається та вдосконалюється!