Безпечна праця – право кожної людини

З 22 по 26 квітня 2024 року у закладі освіти пройшов під гаслом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

Тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, забезпечення здорових і безпечних умов дистанційного навчання, праці, запобігання травматизму під час освітнього процесу здобувачів освіти з порушеннями зору.

Вчителі початкової школи Котлярова Т.А., Дьогтєва О.Є., Дерев’янко О.О. організували для здобувачів освіти 3-4 класів захопливі  вікторини  «Безпека в запитаннях і відповідях», у ході яких  діти розгадували таємниці безпеки, шукали відповіді на хитрі питання загадок й інтерактивних вправ. Обговорюючи складні сценарії можливих небезпечних ситуацій, учні вчилися правильно діяти у різних життєвих обставинах. Цікаві факти, пізнавальні історії та відеопам’ятки,  допомогли школярам розширити  знання та стати справжніми експертами з безпеки.

Класні керівники 5-12 класів протягом тижня провели інструктажі, бесіди, тематичні виховні заходи, спрямовані  на  ознайомлення здобувачів освіти з історією свята, з чинною  законодавчою базою України щодо захисту життя, здоров’я та працездатності людини,  правами й обов’язками працівників, у тому числі, працюючих неповнолітніх, поглиблення знань правил дотримання безпечних умов праці та навчання;  ознайомлення з можливими ризиками та наслідками порушення дисципліни.

Окрема увага була приділена практичним  порадам щодо збереження здоров’я школярів під час дистанційного навчання. Під час заходів здобувачі освіти поділилися власним досвідом підтримання і покращення фізичного, інтелектуального, емоційного, духовного здоров’я в умовах дистанційного  навчання в прифронтовому місті та різних містах тимчасового перебування учнів за допомогою дотримання режиму дня, фізичних вправ, водних процедур, позитивного мислення, тренування пам’яті, вправ на релаксацію,  допомоги батькам й оточуючим, спілкування з друзями, з природою, витворами мистецтва тощо.          Головним висновком учнівства стало усвідомлення  необхідності дотримання правил безпечної поведінки і докладання власних зусиль для  збереження здоров’я як запоруки подальшого щасливого життя кожної людини і світлого майбутнього держави.