Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації.
Адже саме у сім’ї дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У родині дитина набирається сил і натхнення, які допомагають їй долати життєві труднощі, досягати вершин й отримувати перемоги.
Протягом січня у закладі освіти проходив місячник родинного виховання «Без сім’ї немає щастя на землі», спрямований на підтримку, розвиток сімейних цінностей та зміцнення взаєморозуміння у родині.
16 січня 2023 року керівник гурткової роботи Соцька І.В. і педагог-організатор Савіна Н.Ю. провели майстер-клас «Родинний оберіг – Підкова щастя». Учасники заходу дізналися про історію та значення оберегів в українському побуті. Ірина Всеволодівна розповіла про звичай прикрашати житло оберегами, про символічне значення найпопулярнішого оберегу Підкову, про вірування наших пращурів у захисну силу рослин.
Учні та педагоги створили власні обереги, використовуючи природні матеріали та символічні злакові культури: горох, кукурудза і квасоля – це символи добробуту, різнотрав’я – здоров’я сім’ї, горіхи – розум, пшоно – багатство, насіння гарбуза – родючість, насіння соняшника – символ сонця, життєрадісності, сімейного щастя.
У межах місячника класні керівники 3-12 класів провели різноманітні тематичні заходи: тренінги «Цінність родини» (3-А клас, Дерев’янко О.О.), «Родинні цінності» (4-Б клас, Дьогтєва О.Є.); виховні інтерактивні заходи «Моя сім’я – моє багатство» (5-А клас, Чачкова І.Г.), «Моральні заповіді сім’ї» (7-Б клас, Дручиніна М.Г.), «Що таке сім’я?» (8-А клас, Піскарьова О.Є.), – що сприяли формуванню в учнів ціннісного ставлення до родини та розуміння важливості сімейних взаємин.
Окрасою місячника родинного виховання став дистанційний сімейний фестиваль «Щастя бути разом!», урочисте відкриття якого відбулося в онлайн-форматі 05.02.2024 року. Свято об’єднало шкільну родину, нагадуючи про важливість сімейних цінностей та незабутніх моментів, які родина розділяє разом. Під час заходу були представлені учасники фестивалю: Матвій Панюхно, Давид Чех, Іван Калашников, Андрій Кобилко, Ярина Попова, Максим Чернов і їх родини, а також програма Тижня:
- 1-й день – Візитівка «Моя родина»: презентація відеороликів-візитівок учасників;
- 2-й день – Творче завдання «Родинне дерево, як символ зв’язку поколінь»;
- 3-й день – Фотоколаж «Світ родинних захоплень»;
- 4-й день – Творче завдання «Родинна скарбничка»: відео спільної справи.
- 5-й день – Підведення підсумків фестивалю і нагородження родин учасників.
Проведені заходи підкреслили важливу, незамінну роль родинного виховання як могутнього джерела формування світогляду підростаючого покоління, національного духу, глибоких людських почуттів, любові і пошани до рідних і народу в цілому. Шануйте свою родину, підтримуйте сімейні звичаї та традиції, бо саме це робить нас гідними і щасливими представниками свого роду!