#Stop_sexтинг

Для сучасного суспільства Інтернет є невід’ємною частиною життя, а діти, які народилися після його появи, вже не уявляють своє життя без всесвітньої мережі.

Найпопулярнішими соціальними мережами серед дітей в Україні є YouTube, Instagram, TikTok та Snapchat а також месенджери Viber та Telegram. Більшість із них є мало поширеними серед батьків, отож, вони часто не здогадуються про основні ризики, які там є.

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу, діти у період карантину стали проводити на 80 % більше часу онлайн, разом із цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.

Сексуальні ризики в Інтернеті

В механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради у жовтні було проведено низку превентивних занять.

12 жовтня 2020 року  учні 7-А класу взяли участь у квесті «Тест Білборда та кохання в Інтернеті»

Даний вид роботи мав на меті ознайомити підлітків із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформувати навички безпечного спілкування, дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайнгрумінгу чи сексторшину.

Щит захисту дитини

Протягом 45 хвилин семикласники у межах класу, школи, шкільного подвір’я шукали зашифровані  послання та шматки пазла, з якого повинні були скласти кодоване слово.

По завершенні квесту учні склали алгоритм дій, як можна себе захистити  під час спілкування в Інтернеті.

13 жовтня 2020 року  для учнів 5-А класу було проведено урок-презентацію «#Не_ведусь: я знаю, як спілкуватись в Інтернеті» з на метою формування у школярів навичок безпечного спілкування та безпечної поведінки в Інтернеті.

У ході уроку були застосовані  вправи «Мої друзі-онлайн», «Тест Білборда» та «Щит захисту дитини».

Завершився урок самостійним заповненням учнями «Щита захисту дитини», на якому п’ятикласники зазначили,   куди і до кого можна звернутись у разі небезпечної ситуації онлайн.

На заняттях школярам педагоги нагадали про цілодобову безкоштовну державну лінію за номером 1545 (далі обрати 3) щодо безпеки дітей  в Інтернеті.

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!