Я люблю вишиванку!

Я люблю вишиванку

Вишиванка – символ України,

Кожної великої родини,

Нашої історії та мови

Залюбки вдягаємо її знову.

Вишиванка – символ України

Вишиванка – символ України. Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть.

У вишивці сакральне значення має все: від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

Я люблю вишиванку! Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День вишиванки

Я люблю вишиванку! 19  травня 2022 року здобувачі освіти та їх батьки,  адміністрація і педагоги Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради відзначили онлайн День вишиванки  – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення й носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Протягом дня було проведено у дистанційному форматі виховні заходи, усні журнали, інформаційні хвилинки, конкурси  тощо.

Масштабними та дивовижними були онлайн-заходи, організовані педагогом Гладиш Людмилою, до яких долучилася вся шкільна родина:

– «По клітинках розмалюй рушничок» (1-12 класи), «По клітинках розмалюй вишиванку» (5-12 класи), «Пальчиковий рушничок» (для незрячих здобувачів освіти);

– «Створи український орнамент»;

– Онлайн-відеочелендж «Україна вишивана!»;

– Фотоколаж від класу «Я люблю вишиванку!»;

– Майстер-класи до Дня вишиванки.

Здобувачі освіти разом із батьками та педагогами створили власними руками справжні шедеври і виставку української народної вишивки.

Неперевершеними були майстер-класи «Паперова сукня-вишиванка» (педагог Коваленко Вікторія) і «Виготовлення поробки «Україночка» (педагог Савіна Наталія).

Я люблю вишиванку! Проведення такого онлайн-свята продемонструвало єдність, патріотизм, завзяття, бажання зберігати та примножувати культуру, звичаї і традиції свого народу.

У День вишиванки хочемо побажати миру і злагоди всім українцям! Нехай ваше життя буде барвистим, як цей чудове свято!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.