Міжнародний день рідної мови

Народна мова – найбільший скарб

Це - матері мова.
Я звуки твої Люблю, наче очі дитини...
О мово вкраїнська!... Хто любить її,
Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Мова відзеркалює душу народу, його історію і культуру.

Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння. Кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Із нагоди Міжнародного дня рідної мови у Слов’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів № 23 Доноблради відбувся захід, метою якого було розширення знань учнів за допомогою поетичного слова про красу та багатство української мови, українського фольклору; розвиток мовлення учнів; прищеплення любові і поваги до рідної мови, свого народу, рідної землі.

Безмежну силу слова демонстрували присутнім учні 5-11 класів. Ніжно дзвеніли дитячі голоси, трепетно читаючи рядки поезій видатних українських письменників. Незабутнім залишиться у спогадах всіх учнів і педагогів школи-інтернату інсценування «Українська мова в наших серцях назавжди», виконане учнями 5-Б, 8-А і 10-А класів.

Вогник любові

Багато чудових слів було сказано у цей день про мову, про любов до неї, про її значущість, важливість та безсмертя.

Впевнені, що учасники заходу запалили ще один вогник любові до рідної мови у своєму серці.

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни!

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!