Сонячний символ пам’яті

29 серпня наша країна відзначає День пам’яті Захисників та Захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

У цей день ми вшановуємо пам’ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

День вшанування пам’ять українських воїнів був заснований в 2019 році за указом президента Володимира Зеленського. Дата 29 серпня обрана в пам’ять про Іловайську трагедію 2014 року.

Символом цього дня є соняшник, оскільки більшість військових ЗСУ загинули на півдні та південному сході країни, де багато соняшникових полів.

29 серпня 2023 року  у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради відбувся інформаційний онлайн-захід, присвячений Дню пам’яті загиблих Захисників та Захисниць України. Педагоги Піскарьова О.Є. та Ванєк В.В.  розповіли присутнім про історію  виникнення цієї дати; про заходи, що проводяться  на рівні держави для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину; чому саме сонях став  символ глибокої пошани до героїв, які поклали життя на вівтар свободи і незалежності України. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць  України хвилиною мовчання.

Котляров Л.М. провів майстер-клас «Соняшник – символ Дня пам’яті Захисників та Захисниць України», під час якого  діти та дорослі  власноруч створили символічну квітку соняшника. Вічна пам’ять всім воїнам, які віддали свої життя за Україну. Світлі спогади  про подвиги загиблих Героїв назавжди будуть у наших серцях!