Для сучасного суспільства Інтернет є невід’ємною частиною життя, а діти, які народилися після його появи, вже не уявляють своє життя без всесвітньої мережі.
Найпопулярнішими соціальними мережами серед дітей в Україні є YouTube, Instagram, TikTok та Snapchat а також месенджери Viber та Telegram. Більшість із них є мало поширеними серед батьків, отож, вони часто не здогадуються про основні ризики, які там є.
За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу, діти у період карантину стали проводити на 80 % більше часу онлайн, разом із цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.
Сексуальні ризики в Інтернеті
В механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради у жовтні було проведено низку превентивних занять.
12 жовтня 2020 року учні 7-А класу взяли участь у квесті «Тест Білборда та кохання в Інтернеті»
Даний вид роботи мав на меті ознайомити підлітків із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформувати навички безпечного спілкування, дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайнгрумінгу чи сексторшину.
Щит захисту дитини
Протягом 45 хвилин семикласники у межах класу, школи, шкільного подвір’я шукали зашифровані послання та шматки пазла, з якого повинні були скласти кодоване слово.
По завершенні квесту учні склали алгоритм дій, як можна себе захистити під час спілкування в Інтернеті.
13 жовтня 2020 року для учнів 5-А класу було проведено урок-презентацію «#Не_ведусь: я знаю, як спілкуватись в Інтернеті» з на метою формування у школярів навичок безпечного спілкування та безпечної поведінки в Інтернеті.
У ході уроку були застосовані вправи «Мої друзі-онлайн», «Тест Білборда» та «Щит захисту дитини».
Завершився урок самостійним заповненням учнями «Щита захисту дитини», на якому п’ятикласники зазначили, куди і до кого можна звернутись у разі небезпечної ситуації онлайн.
На заняттях школярам педагоги нагадали про цілодобову безкоштовну державну лінію за номером 1545 (далі обрати 3) щодо безпеки дітей в Інтернеті.