Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізації діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

        Насильство, на жаль, трапляється майже всюди. Починаючи з сім’ї, поширюється на вулиці, в організаціях і установах, а проблеми насильства в підлітковому середовищі є зараз одними з найактуальніших.

        Саме тому акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати  учнівству про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності  здобувачів освіти з питань щодо можливих форм насильства, як протидіяти та куди звертатися у разі, коли опинився у складній ситуації або став свідком насилля.

        До Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства»  класні керівники 3-12-х класів Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради провели зі здобувачами освіти різноманітні тематичні заходи: просвітницькі інформаційні години, тренінгові заняття і вправи, інтерактивні та ситуативні ігри,  виховні години з метою сприяння усвідомленню учнями проблем насильства в сучасному середовищі;  розвитку вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки дітей та молоді; виховання толерантності у ставленні до людей.        

Під час заходів школярі  ознайомились із видами насильства, опрацювали проблемні ситуації, обговорили способи захисту особистості в ситуації насильства; отримали контакти Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, громадської організації «Ла Страда Україна»; підкреслили, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, недопустимі та є порушенням прав людини. Треба бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втручатися, допомагати та не мовчати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *