Всесвітній день дитини: право бути собою

20 листопада – Всесвітній день дитини. Це день утвердження прав та свобод молодого покоління незалежно від кольору шкіри, віку, місця проживання.

Всесвітній день дитини був проголошений у 1954 році Генасамблеєю ООН як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. Згодом саме 20 листопада у 1954 році було ухвалено Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію про права дитини. Тож з 1990 року Всесвітній день дитини відзначається і як річниця прийняття цих важливих документів.

Права людини починаються з прав дитини, тож захист прав дитини є одним із найважливіших пріоритетів у нашій державі.

До Всесвітнього дня дитини вчитель історії Слов’янської спеціальної  школи № 23 Донецької обласної ради Гладиш В.І. провів у 5-8 класах інтерактивні заходи, спрямовані на формування в учнів свідомого розуміння своїх прав.  Учні та учениці дізналися про основні права, включаючи право на освіту, захист, участь у прийнятті рішень тощо.

Набуті знання і навички здобувачі освіти продемонстрували у грі-вікторині «Чи існує такий закон?»,  активно обговорюючи та висловлюючи свої думки щодо своїх прав. Така діяльність стала цікавим та веселим способом вивчення та розуміння основних прав, які має кожна дитина, усвідомлення необхідності відстоювати свої права та поважати й захищати права інших; сприяла розвитку критичного мислення та світогляду молоді. Права дитини є невід’ємною частиною їхнього життя і мають важливе значення. Однак окрім прав, діти мають й обов’язки, які є важливою частиною їхнього становлення та розвитку. Обов’язки допомагають дітям розвивати відповідальність, самостійність та соціальну свідомість, сприяють формуванню цінностей та позитивного ставлення до навколишнього світу. Саме про обов’язки дітей учнівська молодь Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради під керівництвом вчителя історії  Гладиша В.І.   підготувала відеоролик до Всесвітнього дня дитини.

Всесвітній день дитини – це важливий день привернення уваги до проблем дітей у всьому світі та реалізація заходів стосовно добробуту дітей.  Бажаємо, щоб кожна дитина мала можливість рости, розвиватися та бути захищеною від будь-якого насильства. Нехай кожен дорослий усвідомлює свою відповідальність перед дітьми та працює на благо їхнього майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *